AnasayfaMüşteri Hizmetleri

Konut Kredisi Ara Ödeme

Ara ödeme, ödeme planında yer almayan ama bir taksit tutarından da az olmayan bir tutarın taksit tarihinden önce ödenmesi ve bu

suretle ödeme tarihi itibariyle kalan anapara borcunun azaltılmasıdır. Konut ve/veya konut ipotekli bireysel ihtiyaç kredinizin kalan

anaparası üzerinden bir taksit tutarından az olmamak kaydıyla dilediğiniz tutarda ara ödeme yaptığınızda, kredinizin vadesini

değiştirmeden taksit tutarını düşürebilir veya taksit tutarını aynı bırakarak vadeyi kısaltabilirsiniz.
 

Yapacağınız ara ödemenin ardından yeni ödeme planınız oluşacaktır.

Ara ödeme talimatınızı aşağıdaki kanalları kullanarak iletebilirsiniz;

  • İnternet şubemiz aracılığı ile (www.ddm.com.tr) giriş yaptıktan sonra “Talimatlarım” menüsündeki “Ara Ödeme Talimatım” menüsünden ara ödeme  talebiniz için talimat verebilirsiniz. Ödemeye ilişkin bilgileri kaydetmeniz ve aynı gün içerisinde belirtmiş olduğunuz bankadaki hesaplarımıza ilgili tutarı transfer etmeniz gereklidir.
  • Ayrıca, internet şubemizdeki “Senaryo” menüsünden yapacağınız ara ödemenin tarih ve tutarlarını belirterek; yapacağınız ara ödemelerin kredinizin vadesini ne kadar kısaltacağını veya taksit tutarını ne kadar düşüreceğini görebilir, senaryo alternatiflerden her hangi birini seçebilirsiniz.
  • Ara ödeme talimatınızı Özel Müşteri Temsilcinizi arayıp (444 77 33) size göndereceği Ara Ödeme / Ödeme Planı Değişikliği Talep Formunu doldurarak DD Mortgage’a iletebilirsiniz.
  • Ara ödeme işlemlerinde, ödenen anaparanın üzerinden yüzdesel olarak hesaplanan ve sözleşmenizde belirtilen tutarı aşmayacak şekilde erken ödeme ücreti tahsil edilmektedir.

Eski ödeme planınız değişeceğinden ara ödemenin yapılacağı gün varsa ortak borçlunuz ve/veya kefiliniz ile birlikte Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek yeni ödeme planını imzalamanız gerekmektedir.

Ara ödeme yapmanız durumunda kredi ödeme planınız yeniden düzenleneceğinden ara ödemenin yapıldığı gün varsa kredi ortak borçlunuz ve/veya kefiliniz ile birlikte Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek yeni ödeme planını imzalamanız gerekmektedir.